| Lexy_8521 a întrebat:

Daca cumperi un telefon dintr-un magazin orange, telefonul functioneaza numai in aceasta retea chiar daca nu e cumparat cu abonament?

Răspuns Câştigător
| Cristea a răspuns:

De obicei da, telefonul este codat pe reteaua de la care l'ai luat. il poti decoda la un magazin GSM pentru a avea acces la toate retelele.

3 răspunsuri:
| kynleiii a răspuns:

Daca nu este la abonament nu este codat, iar daca este inseamna ca este si codat. funda?

| ImpotrivaSistemului a răspuns:

Functioneaza cu alta cartela decat daca iul oiei la liber cea ce inseamna ca dai mai mult... dar gasesti pe net coduri de deblocare si poti sa bagi si alte carte sau daca nu merge cu codurile alea dai vre 20 ron lka un service gsm si il deblocheazawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca este cumparat cu abonament trebuie sa-l decodezi pe reteaua care vrei ca sa mearga daca il cumper la liber pe ori ce retea merge