| Loredana10 a întrebat:

Buna am o problema! Sunt in Romtelecom si nu mi se aprinde beculetul la wlan si de accea nu pot avea internet pe telefon? Trebuie sa sun la cei de la Romtelecom sau pot face altceva.P.s.:Am apasat si pe reset wlan si nu se intampla nimic asa ca nu vreau raspunsul acesta.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai router configurat?

| Loredana10 explică (pentru Ioandelasal):

Ce este un router?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Loredana10):

Este un aparat care preia semnalul de internet de la furnizor prin fir si apoi emite semnal wireless.

| Loredana10 explică (pentru Ioandelasal):

Da.Inainte era aprins becul la wlan si prindeam wifi pe telefon dar de cand sa nstins beculetul nu mai am prins.