| Soloiu_Elena_1905 a întrebat:

Am primit din luna februarie o tableta vfd 1100, cadou. Am folosit-o cam doua saptamani sau trei dupa care a inceput sa imi apara ``Din pacate launcher3 s-a oprit``. Nu am luat in seama acest lucru! De aseara s-a agravat situatia. Imi apare foarte des, nu se mai deblocheaza prin glisare, si nu mai pot deschide bara de meniu rapid de sus. Am incercat astazi sa instalez un nou lansator, insa nici asta nu merge. ce se poate face?

5 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Incearca sa te duci la manager aplicatii. dai la toate aplicatiile tale, te duci acolo in aplicatia launcher 3, ii dai oprire fortata, stergere date, stergere cache. si dai o oprire si vezi daca isi va reveni

| Soloiu_Elena_1905 explică (pentru octav005):

Multumesc frumos pentru sfat insa nu si-a revenit. La fel imi face. Daca ii dau o resetare generala, poate ajuta cu ceva?

| octav005 a răspuns (pentru Soloiu_Elena_1905):

Incearca si asta. daca nu merge nu ai decat sa ii dai hard reset. asta iti va sterge tot ce ai pe tableta. indicat ar fi daca ai ceva pe card sa il scoti si apoi sa faci hard reset

| Soloiu_Elena_1905 explică (pentru octav005):

A funcționat cu resetarea generala! Mulțumesc frumos pentru ajutorul acordat! :*

| octav005 a răspuns (pentru Soloiu_Elena_1905):

Cu placere