| Anonim6282 a întrebat:

Am probleme cu bateria telefonului. Am Wiko Jerry. Daca stau pe el se descarcă într-o oră maxim 2. Ce ii pot face? Sau dacă știți cât costă o baterie și de unde o pot cumpăra.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data: opreste toate aplicatiile si functiile nefolosite!
Cele odata pornite si neoprite iti mananca resursele, inclusiv bateria.

Consumatori mari de curent: bluetooth, wi-fi, GPS, camera, redare media, jocurile etc. Ce nu folosesti, trebuie oprit!

Daca toate aplicatiile si functiile anexe sunt oprite, atunci bateria trebuie sa tina (pentru asteptare in telefonie) minim 1-2 zile (cum a fost "de nou". In caz contrar, bateria este slaba sau slabita.
In acest din urma caz poti schimba bateria si/sau sa folosesti o baterie externa.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Esti sigur ca ai cumparat un telefon si nu o jucarie?
Eu de exemplu, nu am auzit in viata mea de aceasta marca si imi cam creaza o mica idee despre calitatea sa.
Data viitoare cand cumperi un telefon, cumpara unul real, nu o jucarie(ca cele de pe ihunt).

| PumaTigruta a răspuns:

Data viitoare să ții minte că la telefoane precum Wiko,iHunt, Elephone, Ulefone, Umi, Eboda sau Phillips nu prea ai de unde face rost de accesorii!