| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu 2 intrebari.
1- Va primi actualizare software Oreo J5 2017? Si daca da cand?
2-Si pentru cei cu J5 2017 primiti acele avertizari de la Ro alert? Eu nu le primesc.
Multumesc anticipat

3 răspunsuri:
| Bogdan70001 a răspuns:

1. Da un amic de-al meu deja a primit update-ul la Oreo
2. Multe persoane pe care le cunosc au J5 2017 si toate au primit avertizarea in perioda de teste

| kaTTsu a răspuns:

Din ce stiu, se fac update-uri pentru j5 2017 catre Oreo, dar in Polonia, va urma si Romania cat de curand. Numarul de soft ar fi : J530FXXU2BRH5.
Legat de cea de a2-a intrebare, din cate stiu este aproape imposibil sa nu primesti acele notificari legate de actualizarea software, deoarece acelea sunt fisiere sistem, la modul ca de primit tot le primesti, doar daca ai umblat in fisierele root(radacina). Dar du-te la settings - about device(despre telefon)- autoupdate- bifeaza casuta.
Sper ca ti-am fost de ajutor, salutari!

| Badea_Adrian_1982 a răspuns:

Nu am acest telefon dat îți pot răspunde la ambele întrebări. Android Oreo sigur primeste, deoarece primește și j3 a primit Oreo, iar faza cu Ro alert e la toată lumea.