| Xenoverse a întrebat:

am si eu o intrebare, in cate luni ar fi bine sa resetez telefonul?

3 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Când observi că tel. Funcţionează greu, sterge cache-urile din setările tel.
Mai goleşte şi tu din memorie.
Dezinstalează din aplicaţiile care nu le foloseşti, nu are sens să resetezi telefonul de pomană.

| ChristianKalman a răspuns:

Bună! Telefonul se serviciu e un iPhone și nu l-am resetat niciodată. Cel personal e un telefon cu Android și îl am de 2 ani, am instalat CCleaner pe el, am un antivirus puternic și am fost nevoit să îl resetez de două ori până acum. De fiecare dată „mergea ca nou" după revenirea la setările din fabrică. Numai bine!

| Silvestorm a răspuns:

Buna! Nu este neaparat necesar sa iti resetezi telefonul! Daca merge greu sterge cache-urile din memorie, dezinstaleaza aplicatiile de care nu ai nevoie, dar daca telefonul continua sa se miste greu fa resetare dar la un anumit timp la 3-4 saptamani! Sper sa iti fiu de folos!