| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare legata de un iPhone 3Gs.i-am dat update la soft cu noul ios 6.1...totul a decurs bine pana am ajuns la ultima etapa.cea cu activarea iPhone-ului, imi spune ca iPhone-ul nu a putut fi activat deoarece serverul de activare este temporar indisponibil.am tot incercat si sa il cinectez la iTunes dar nu merge.multumesc mult pentru tot...dau fundawinking

Răspuns Câştigător
| charleslouboutin a răspuns:

Din ce ai scris tu acolo, nu este una dintre probleme. Il bagi in dfu mode si cu asta basta ii dai restore. Si iti repet pentru ultima data, verifica daca telefonul tau este NEVERLOCKED! Daca era codat nu mai ai ce sa ii faci, trebuie dus la service sa ti-l decodeze si abia dupa aia poti sa il activezi. Bafta!

7 răspunsuri:
| charleslouboutin a răspuns:

Verifica conexiunea la net. eventual da un restart happy Te-ai asigurat ca iphone-ul este neverlocked?

| Smiley77 a răspuns (pentru charleslouboutin):

De o zi tot verific conexiunea si este buna, si da, e neverlock...cum adica sa ii dau restart?

| Smiley77 a răspuns (pentru charleslouboutin):

Conexiunea o verific de o zi in, si e buna, telefonul e neverlock...cum adica sa dau restart?

| charleslouboutin a răspuns (pentru Smiley77):

La computer si la telefon. Daca nici asa nu merge, incearca sa-i dai restore iar.

| charleslouboutin a răspuns (pentru charleslouboutin):

Si din nou...telefonul trebuie sa fie neverlocked. Daca era decodat, in momentul in care i-ai dat update s-a codat la loc!

| Smiley77 a răspuns (pentru charleslouboutin):

Dar nu merge sa il conectez la iTunes.asta e una din probleme

| Smiley77 a răspuns (pentru charleslouboutin):

Mersi mult pentru tot happy

| charleslouboutin a răspuns (pentru Smiley77):

Din ce ai scris tu acolo, nu este una dintre probleme. Il bagi in dfu mode si cu asta basta ii dai restore. Si iti repet pentru ultima data, verifica daca telefonul tau este NEVERLOCKED! Daca era codat nu mai ai ce sa ii faci, trebuie dus la service sa ti-l decodeze si abia dupa aia poti sa il activezi. Bafta!