| Soraya26 a întrebat:

Buna, am și eu o întrebare, mi-am uitat parola și ID de la Iclod iPhone și nu mai știu ce să fac, vreau să știu dacă se mai poate face ceva și unde și dacă se poate sa îmi dați și o adresă de la service

14 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Da, te coasta bani frumosi sa schimbe placa de baza cu una noua. Incearca sa intri pe site-ul Apple si sa iti resetezi parola daca mai ai mail-ul folosit.

| Soraya26 explică (pentru Wr3nch):

Mulțumesc frumos dar nu este al meu l-am cumpărat de la cineva totul frumos si ok și când mi sa descărcat bateria mi-a apărut sa bag iCloud-ul și nu mai știu cum să dau de persoana respectiva

| Wr3nch a răspuns (pentru Soraya26):

Atunci doar sa schimbi placa de baza. Service nu pot recomanda, pentru ca nu am avut produse Apple. Dar te rade de cateva sute minim.

| Brizbriz a răspuns:

Https://iforgot.apple.com/password/verify/appleid?r=1&language=RO-RO
nu poti acolo, atunci
https://www.apple.com/ro/buy/
te duci la oricare dintre site-urile alea, apoi mergi cu telefonul fizic si DOVEDESTI CU ACTE ca tu esti posesoarea telefonului, altfel NU merge... PUNCT

celelalte doua solutii sunt:
1. schimbi placa de baza (costa de USTURA... RAU)
2. vinzi telefonul ca piese de schimb (adica iei mai nimic)

si te rog sa ma crezi ca... CHIAR STIU CE SPUN, asta e politica Apple, da, e imbecila cu spune, dar asta e

| floresdemayo a răspuns (pentru Brizbriz):

"apoi mergi cu telefonul fizic si DOVEDESTI CU ACTE ca tu esti posesoarea telefonului"

... mi se pare corect.

| Brizbriz a răspuns (pentru floresdemayo):

Suna bina, dar e cu dus si intors, multi uita de tot contul de icloud, nu mai au actele, samd

plus tepele care se dau pe olx, cu telefoane incuiate in icloud

pe scurt, cand te duci la Apple, EI ar trebui sa dovedeasca, ca telefonul e furat, si nu ca tu ai acte care sa ateste ca e al tau, sau faza cu incuiat-ul sa nu fie absoluta

| Soraya26 explică (pentru floresdemayo):

Suna bine dar eu l-am cumpărat de la cineva și a mers totul frumos până să descărcat bateria apoi mi-a apărut iCloud-ul?

| Soraya26 explică (pentru Brizbriz):

Pai eu l-am cumpărat de la cineva și nu mi-a dat decât cutia atât

| Wr3nch a răspuns (pentru Brizbriz):

Nah, aici e vina oamenilor. Tu ca proprietar ar trebui sa pastrezi bonul pana vinzi telefonul. Si sa ai bunul simt sa stergi contul inainte sa il dai. Pe de alta parte, eu nu as cumpara iPhone fara sa stearga contul in fata mea. Daca nu poate, e un semn de carte frumos si atat.

| Soraya26 explică (pentru Wr3nch):

Asta e învățare de minte pentru mine

| Brizbriz a răspuns (pentru Wr3nch):

Partial, sunt de acord cu tine
in practica, NU TOLEREZ NICI UN RAHAT DE LA APPLE
pentru ca SUNT PLINI DE RAHATURI din astea
nu o sa uit in viata mea cand pe galaxy s2 putea-i sa vezi tot Youtube, dar pe iPhone 4 numai ce catadixea Apple de rahat sa te lase sa vezi (cam 10-15% din Youtube)

samd, iti umplu 3 pagini de rahaturi de la Apple angry

| Brizbriz a răspuns (pentru Soraya26):

Adica EXACT ce scriam mai sus de pe tepele de pe OLX
exact asta ai primit, O TEAPA
imi pare rau pentru tine, acum tot ce poti sa faci e sa il vinzi ca piese de schimb sau sa schimbi placa de baza, care o sa te coste aproape cat un telefon nou

| Soraya26 explică (pentru Brizbriz):

Dul in masa de telefon asta este decât să dau alții banii că sa îl fac mai bine îmi iau altul cu banii după el asta este o învățare de minte pentru mine sa nu îmi mai fac de lucru cu iPhone?

| Simpatic a răspuns (pentru Soraya26):

Ia altul tot de la teparii de pe olxwinking
cine se respecta cumpara lucru noi din magazin, nu de la gainari! lucrul nou costa!

fac ceva pe iphone, sunt cea mai cu motz firma prea se dau rotunzi, sunt exact ca rahatii de englezoi vor sa nu fie ei ca toata lumea
de banii de iphone nou iti iei un telefon nou performant de la concurenta si in unele cazuri mai ramai si cu bani
sa fim seriosi acum ce au in plus iphonurile si nu au Samsung, huawai? doar speculatia prostiei snobilor
exact ca sarantocii astia care isi scot iubita la produs si isi cumpara masina second hand la mana a 5-a cu 40.000 de euro in loc cu aceeasi bani sa isi ia una noua, dar pe aia noua nu scrie porsche panamera ori Cayenne ce sa-i faci, iar cand numai produc iubitele lor nu mananca nici shaorma saraciile!
Asta este romanul, este snob si se da mare cu o marca, SHOW OFF, nu pune pret pe calitate si pe nou, el tot cu mentalitate de meltean cumpara