| cosmote21 a întrebat:

Cum pot sa scot un iclod de un Iphone 6
Adica nu stiu parola si vreau sa scot iclod-ul si sa pun alt iclod!

2 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Daca e contul tau Apple atunci intri pe site-ul lor https://support.apple.com/en-us/HT201487, daca ai cumparat telefonul blocat apelezi la un service gsm.
Totusi! Foarte important, daca telefonul a fost furat, se afla in black list, deblocarea va fi dificila, costisitoare si cu sanse de esuare (dai bani si nu reusesti sa-l deblochezi), alta treaba, fostul proprietar are cutia, factura, tot tot, tu il deblochezi dar imei-ul ramane acelasi, serial number, poate sa te localizeze (Apple a investit si investeste o groaza de bani in securitate) si ala poate veni cu politia la tine si dupa ai probleme mai mari!

| Nevroza a răspuns:

Poti cu numarul de telefon sau cu email(daca stii parola bineinteles).