| Madaaa0206 a întrebat:

Am si eu o nelămurire. Ce ar trebui sa aleg dintre un telefon cu un Android mai avansat (oreo), dar memorie ram 3 gb si 32 gb stocare si unul cu Android 7, dar 4 gb ram, respectiv 64 gb stocare? (Huawei Y9 2018 si Huawei Mate 10 lite) Mentionez ca Y9 are bateria de 4000, fata de Mate 10 lite cu 3340.

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Mate 10 lite

| Madaaa0206 explică (pentru gelu1970):

Nu ar fi mai bun un telefon cu o baterie mai mare si Android ul mai avansat? Chiar nu stiu ce sa aleg happy

| gelu1970 a răspuns (pentru Madaaa0206):

Mate 10 lite are display mai bun, amoled, are camera foto mai buna ca asta e importanta pentru multi, si telefonul din cele spuse de Huawei o sa primeasca oreo.
Tu cumpara ce vrei.

| gelu1970 a răspuns (pentru Madaaa0206):

Acum am vazut iarasi lista celor de la Huawei. Vad ca au rectificat. 10 mate lite nu mai e in lista. Asa ca alege cel ce iti doresti mai mult.

| Madaaa0206 explică (pentru gelu1970):

Multumesc mult