| lMirunal a întrebat:

Am si eu o problema. Am un Samsung galaxy mini2. Acum o luna mi-am pus un model de deblocare, dar mi s-a activat abia acum 2 zile, si nu mai tin minte ce model am pus atunci. rolling on the floor) L-am incercat, pana am epuizat incercarile, si acum imi cere sa il deblochez utilizand contul google. Mi-am bagat contul google, si tot nu merge. Ce naiba sa-i mai fac? rolling on the floor)))

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi folosi metoda EXPLICATĂ la punctul 5 de la linkul următor ( pentru a face "factory reset" ) :
http://gsmro.ro/2012/07/02/schimbare-modelparola-pe-android/

Sau, poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset" cu metodele explicate la linkul :
http://www.hard-reset.com/samsung-gt-s6500-galaxy-mini-2-hard-reset.html

http://forum.gsmhosting.com/......m-1515590/

http://www.samsdroid.com/2012/11/samsung-galaxy-mini-2-gt-s6500d-hard.html

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Sau, duci telefonul la un Service.

Toate cele bune.

| Nume2 a răspuns:

Opreste telefonul si dai butonul on/off + volum + - nu conteaza doar sa fie volum si cu butonul menu
le ti apasate pana iti intra intr-un menu iar acolo ii dai reset to factory sau asa ceva
! ATENTIE! asta iti va sterge tot din telefon ( ti-as recomanda sati scoti cartela sim la mine se sterge cu tot cu sim )... dar na... depinde si de telefon
bafta

| SonicTheHedgehog a răspuns:

Trebuie sa o opresti telefonul dupa tii butonul on/off si volumul apasa dupa iti apare mai multe chesti, trebuie sa dai la reset factory... ca sa dai acolo apasa volumul in jos sau in sus dupa ce ai dat se reseteaza tot din telefon si c-am atat.

| SonicTheHedgehog a răspuns:

Si eu am galaxy mini 2 si sunt foarte multumit de el happy

| CristiViezureAsmatic a răspuns:

Poti incerca sa mergi frumos la Orange(depinde pe ce cartela esti) si ii spui ca vrei reset la el...O sa iti trebuie garantia de cand l-ai cumparat ...bonul si restul deoarece ei nu ar ajuta pe cineva care a furat un telefon de pe strada sau ceva de genu..asa a facut un prietenhappy

| lMirunal explică:

Multumesc pentru raspunsuri! Cred ca-l voi duce la magazin, sa vad.