| AdySnaP a întrebat:

Am si eu o problema cu un LG l7.Am o problema cu abonamentul vreau sa renunt la abonament (cosmote), telefonul este luat la liber dar ei au reusit sa mi-l inchida din cauza acestei probleme, sa il inchida ma refer ca nu il mai pot deschide deloc nici cu nici fara cartela. Este posibil sa faca asta? Sa imi inchida telefonul de tot? astept opinii si pareri si daa stiti solutii dau fund pentru solutia buna.

7 răspunsuri:
| M1hai a răspuns:

Pai te duci la un service gsm si til fac aia, telefonul e blocat in cosmote!

| AdySnaP explică (pentru M1hai):

Pei telefonul e in garantie... Dar este posibil sa il blocheze ei? sau s-a stricat telefonul? deloc, deloc nu se deschide.

| M1hai a răspuns (pentru AdySnaP):

La telefoanele noi, stiam parca ti le putea bloca, dar nuss ce sa iti zic, ti-as recomanda sa te duci la cosmote si sa ii intrebi ce are

| AdySnaP explică (pentru M1hai):

Pei cosmoteul zice ca mi la blocat... Da nu are cum nu cred ca are cum sa fac asta! si fac pariu ca e ilegal...

| M1hai a răspuns (pentru AdySnaP):

Du-te si tu la un service gsm si vezi ce iti spune aia, ca nu til desfac doar se uita sa vada ce are happy

| AdySnaP explică (pentru M1hai):

O sa ma duc la garantie direct... Decat sa mai dau si bani pe la gsm pentru analiza ca sa vada ce au dar eu vroiam sa stiu daca e posibil ca aia de la cosmotesa faca asta?

| M1hai a răspuns (pentru AdySnaP):

Cred ca da! tu incearca si vei vedea happy