| trasten a întrebat:

am si eu un telefon dual sim, de aproximativ jumatate de an, pana acuma am folosit o singura cartela, nu am bagat niciodata doua si as dori sa-mi bag o cartela de la digi numai pentru internet, imi afecteaza telefonul daca am doua? merge mai greu? se strica mai repede? as dori sa stiu, sa vad daca sa bag si cealalta cartela.Multumesc!

2 răspunsuri:
| υѕєяηαмє a răspuns:

Nu se intampla nimic daca ai doua cartele.
Nu se strica,
Nu afecteaza telefonul,

| GoguAdevaratu a răspuns:

Nu. Si in mod normal, la un dual sim, cartela de internet trebuie bagata in primul slot, cel care are si 3G, pentru viteza maxima. Pui cartela de sunat pe slotul al doilea.