| NicVal74 a întrebat:

Va Salut! As avea o mare rugaminte la d-voastra daca m-ati putea ajuta as dori sa stiu ce program ori ce sa instalez ca am windows xpsp3, sa-mi vada telefonul si cartela din telefon windowsul eu am tlf Samsung galaxy youg 2.am vazut ca pe windows 7 l-a vazut imediat si tlf si cartela.multumesc de ajutor

10 răspunsuri:
| RareşTPUro a răspuns:

Buna ziua,

Cu telefonul ar fi trebuit sa vina si un CD. Acel CD il bagati in calculator, il instalati si pe urma conectati telefonul la calculator. Daca nici asa nu gaseste telefonul, atunci trebuie sa va instalati Windows Vista sau Windows 7.

| NicVal74 explică (pentru RareşTPUro):

Nu mi s-a dat nici un cd oare l-as putea gasi pe net?

| NicVal74 explică (pentru RareşTPUro):

Unde as putea gasi acest cd ca astia de la Orange nu mi-a dat nimic cand l-am cumparat

| RareşTPUro a răspuns (pentru NicVal74):

Il gasiti la MediaGalaxy, Altex sau eMAG. Pe internet il gasiti doar in mod ilegal.

| NicVal74 explică (pentru RareşTPUro):

Unde un link ceva de genul.......pleace ajutati-ma

| gelu1970 a răspuns:

Raspunsul tau aici...in cazul in care ai un Samsung instaleaza Kies din pagina Samsung.

| NicVal74 explică (pentru gelu1970):

Fara asa ceva ati raspuns doar de dragul de a primi funda ori mai stiu eu ce.nu este bun Samsung kies de nici o culoare ala vede doar tlf nu si cardul din telefon.

| gelu1970 a răspuns (pentru NicVal74):

Funda poti sa o pastrezi. pe mine un ma incalzeste.
kies te ajuta in ceea ce priveste telefonul. pentru mini sd cumpara un adaptador. un costa mult si asa citesti direct cartela in pc. in cazul in care pc-ul tau un are nici macar slot de citire a cardului... poti sa te gandesti sa iti cumperi altul.
de asemenea, daca un ai Samsung, sau un iti place kies, instaleaza un sistema de operare ceva mai actual.
funda o poti pune la naftalina, deoarece cred ca raspunsurile primite un te-au multumit.
o seara buna.

| celdesuspendat a răspuns:

Ai niste optiuni usb. activeaza stocare usb si asteapta sa instaleze driverele.

| NicVal74 explică (pentru celdesuspendat):

Si unde gasesc aceste optiuni usb?