| Începătorul988 a întrebat:

Detin un telefon dual-sim, iar cand am bagat a doua cartela tot digi, imi da neinregistrat in retea. Am schimbat cartelele intre ele, si merge doar 1. Ambele sunt de la digi, din ce am citit pe internet nu poti utiliza daca telefonul nu are 2sloturi 3g, al meu fiind doar 1slot 3g. Cum pot face ca sa primesc apeluri pe un numar, si sa folosesc internetul de pe celalalt nr.

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Telefonia Digi functioneaza DOAR pe retele 3G.
Daca vrei sa folosesti doua cartele Digi, atunci ai nevoie de un ALT telefon care duce ambele numere pe 3G.
Mai ai o varianta: pentru telefonie sa folosesti o cartela (prepay) de la o alta retea, care functioneaza pe 2G (Orange, Vodafone etc.).

| costinvlad a răspuns:

Alt telefon 4G. Ar fi bine sa te orientezi spre unul care poate avea 4G pe ambele sim. Adica daca ai 4G pe sim 1 sa mearga si pe sim 2. Nu doar pe unu din ele. Merge pe amandoua 4 G dar nu in acelasi timp.

| Începătorul988 explică (pentru costinvlad):

Este 4g. Doar ca pe un singur slot sim. Si eu as vrea ca o cartela sa fie pentru internet iar alta pentru apeluri.

| costinvlad a răspuns (pentru Începătorul988):

Man. Vodafone iti da net cu caruta. Si Orange la fel. La digi ai optim nelimitat in jur de 5 euro cu nelimitat 4G(Ar putea aparea probleme la costuri cand e disponibil doar 3G).

| raz0000001 a răspuns:

Bagi cartela cu internet prima si a doua in celalalt slot. straight face

Poate o fi stricat celalalt. Da un restart la teleofn.

| Începătorul988 explică (pentru raz0000001):

Le-am schimbat intre ele. Ambele sloturi merg.
Am dat si restart.