| noone33 a întrebat:

Buna,am un a10 si cand telefonul este 100% nu primesc notificari cum ca ar fi incarcat. Sus in dreapta apare 100% dar nu primesc notificarea cum ca ar fi incarcat complet.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Settings > Notifications > cele trei puncte din coltul din dreapta > Show system apps > System UI > Battery full > Show as pop-up > si ii dai ON.

Sau cauta la aplicatii sau la notificari Battery full (System UI) si vezi sa fie activate.

Bafta! (oricum nu influenteaza cu nimic acea notificare)

| noone33 explică (pentru DoarBogdan):

Am ajuns la System UI unde dau on si off dar singura chestie legata de baterie ar fi cea de low battery.

| DoarBogdan a răspuns (pentru noone33):

Dar cum, ca eu chiar acum ma uit la telefon si vad acolo "Baterie plina", mai jos de "Stocare" tot acolo unde este si aia cu low/descarcata.

| noone33 explică (pentru DoarBogdan):

Https://ibb.co/sF1tCp
(cred ca poti sa vezi)
Pur si simplu nu apare.

| DoarBogdan a răspuns (pentru noone33):

Nu apare nimic la link (That page doesn't exist).

| DoarBogdan a răspuns (pentru noone33):

Ciudat. Atunci inseamna ca nu este. Ai avut aceasta functie la telefon pana acum? Ti-a aparut? Sau cum ai sesizat ca nu are.

Si oricum, decat sa iei altceva care sa iti ocupe RAM-ul, merge si asa, nu iti trebuie neaparat notificare.

| noone33 explică (pentru DoarBogdan):

Am telefonul doar de cateva luni si eu ma jucam mai mult cu telefonul pe care l-am avut inainte de a10, nu prea am stat sa vad daca apare ceva sau nu.

| DoarBogdan a răspuns (pentru noone33):

Atunci probabil ca nu o are telefonul si poti sa vezi doar prin acel simbol de fulger peste baterie.
Vad ca a mai sesizat cineva asta:
https://forums.tomsguide.com/......ng.464035/

| noone33 explică (pentru DoarBogdan):

Oricum e cam ciudat, am gasit pe alte forum-uri ca samaung ar fi scos notificarea asta. Merci de ajutor.

| DoarBogdan a răspuns (pentru noone33):

Nu toate. Alte telefoane (si din gama A) o au. Probabil de la A20 in sus.

15 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Ia și tu de pe magazin play
aplicația Battery Full Notification
Este creată de Milko Boyadjiev.

Sau încearcă

• Setări telefon și scrii la lupa de căutare afisată în partea de sus "baterie" O să îți afișeze mai multe chestii legat baterie cum ar fi :
• Baterie
• Nivel baterie
• İnformații baterie
• Capacitate Baterie
• Stare Baterie
• Optim. utilizare baterie
• Afisare procentaj Baterie
• Stare

Mai departe click pe > Afișare procentaj Baterie > Afișare pictograme notificări >Toate notificările.

Daca nu merge nici asta, descarci aplicația
Battery Full Notification.
Nu știu ce telefon ai tu, acestea este îndrumarea luată de pe Samsung Android 9 pie.

| noone33 explică (pentru Legion7X):

Poti sa citesti la inceput ca am a10

| Legion7X a răspuns (pentru noone33):

Https://ibb.co/kMkwtj6 1

https://ibb.co/zx4VdjY 2

https://ibb.co/vDLDwvc 3

Daca nu merge descarcă acea aplicație menționată mai sus.

| noone33 explică (pentru Legion7X):

O sa iti scriu aici cand pun telefonul la incarcat. Sper ca nu te va deranja daca va fi mai tarziu.

| Legion7X a răspuns (pentru noone33):

Absolut deloc.