| Personna a întrebat:

Am un HTC care s-a stricat si vreau sa trec la iOS si sa-mi iau un iphone 6. Nu am mai avut un device Apple niciodata si vreau sa va intreb care sunt diferentele majore dintre acesta si Android (referitor la aplicatii social media, cum ar fi Facebook, Instagram etc.) si cam ce ar trebui sa stiu. Am inteles ca pe iPhone ai foarte multe restrictii, unele chiar dezavantajoase. Vreau sa folosesc telefonul in principal pentru Facebook, Youtube, whatsapp, Instagram, eventual cu 1-2 joculete de omorat timpul. Vreau sa si descarc muzica pe el, dar sa nu fiu nevoit sa platesc pentru fiecare melodie prin itunes. In general, vreau sa nu intampin paywall-uri excesive si enervante.
Multumesc!

5 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Diferente nu prea sunt, doar ca iOS e un sistem mai strict, nu poti sa modifici mai nimic, nici macar nu poti pune un ton de apel customizat.

| Personna explică (pentru Intruder19):

Am inteles. Si daca vreau sa descarc muzica, este la fel de strict? (va trebui chiar sa si platesc pentru melodii?) Pentru ca mi se pare foarte ciudat comparativ cu Androidul, unde pur si simplu descarcai de pe net.

| NeneaFane a răspuns (pentru Personna):

Iti bagi muzica din calculator cel mai bine.

| alii98 a răspuns:

Nu merita sa iti iei ceva de la Apple, nici de la Samsung, ia-ti Nokia, Asus, Huawei etc.