| Personna a întrebat:

Am avut un HTC Desire 820 care m-a tinut 2 ani, dar s-a stricat si voiam sa-mi iau un telefon nou. Bugetul meu este in jur de 1500 de lei. Eu m-am orientat la Samsung Galaxy A5 2017, Huawey P10 Lite, si Iphone SE (nu ma deranjeaza faptul ca e mic).
Voi folosi telefonul in principal pentru Facebook, Whatsapp, Youtube, 9gag etc, si pentru cateva joculete mici, pentru omorat timpul, nu vreau performante foarte mari.
Ce telefon imi puteti recomanda? Nu trebuie sa fie unul dintre cele 3 neaparat, dar sa fie apropiat de pretul lor. Multumesc!

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Daca nu vrei performante mari (ma refer la baterie) ia Iphone-ul, e cel mai ok. Recomand eMAG http://l.profitshare.ro/l/3804452 Memoria o sa fie destula, si totul o sa mearga lin (in afara de baterie, care nu o sa te tina foarte mult). Daca vrei combinatia cea mai perfecta la Mid range ia un P10Lite http://l.profitshare.ro/l/3804455 e combinatia mid range intre performanta, procesor, baterie si toate cele. N-are rost ceva altfel, mai ales pentru ce cauti tu, e destul un P10Lite.

| OlarBogdan1999 a răspuns:

Eu am P10 Lite de o lună și ceva și sunt foarte mulțumit de el! Are cameră bună, e octa-core, are 3 GB Ram, deci jocurile merg brici, îmi place ca se mișcă foarte repede și are un Design inspirat de la IPhone 6, îl Ador, merge bine pe Facebook și prinde rețea 4G+
Dar tu alegi ce îți place ție, multă baftă!