| CristianaCrissPinka2002 a întrebat:

Am un Huawei p10 lite si i s-a stricat bateria, se incarca si dupa se descarca fiind la incarcat. Intrebarea mea este: Daca ma duc sa mi se schimbe bateria, telefonul fiind capsulat, o sa mi se stearga si ce am in el?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Raspuns : Nu, se sterge tot din el doar daca telefonul trebuie resoftat, dar in cazul tau nu trebuie decat sa i pună o nouă baterie.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Multumesc pentru fundă

| gelu1970 a răspuns:

Nu se șterge nimic.
Oricum, eu aș face o copie de siguranță în contul google.

| Intruder19 a răspuns:

Nu se sterge nimic, iti schimba bateria, nu placa de baza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu. Desi e capsulat, il vor deschide (depinde de model) cu aer cald sau mici surubele ascunse. Piesele din interior sunt usor de schimbat, doar inlocuieste bateria si il deschide sa-l verifice. Daca, totusi, problema nu e de la baterie, ci de la virusache, il vor reseta. Ar fi ok sa ai un cont Google configurat sa faca backup la toate fisierele, fie faci tu de acum ceva backupuri, fie se vor salva automat cand vor da ei resetare. Astfel cand te conectezi din nou la acel cont de Google, se vor redescarca toate pozele, video-urile, contactele, emailurile, tot ce aveai anterior salvat in telefon (aplicatii, ce au salvat aplicatiile etc.)