| anonim_4396 a întrebat:

Am un iphone 3gs cu jailbreak si ios 4.1 si as vrea sa ii dau update. Din cate am inteles eu nu se poate da update daca telefonul are jailbreak,e adevarat? Si daca se poate ce riscuri sunt asupra telefonului? Nu prea ma pricep deci sper ca m-am exprimat bine laughing in fine, deci in concluzie, pot sa fac update la iphone cu jailbreak fara sa existe riscuri?

2 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

Depinde.incearca sa dai.am si eu iphone si i-am facut update si n a patit nimic.
dai si vezi ce iti zice.si il lasi sa si faca treaba.

| HeiligKreuz a răspuns:

Daca faci update vei pierde jailbreak-ul.Nu stiu daca a aparut si pentru 6.1 (sau cat o fi acum) deoarece nu m-am interesat. Oricum daca faci update nu vei mai avea You Tube, Google Maps si inca, cateva lucruri.