| xDiana a întrebat:

Am un iphone 4S si nu pot sa trimit mesaje, acea bara verde nu ajunge pana la final, cand este aproape de final se opreste si imi zice: Trimiterea mesajului catre... a esuat. Stie cineva de la ce este? Ofer funda pentru raspunsul care ma ajuta cel mai mult.

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Trebuie sa setezi centrul de mesaje. **5005*7672*+40722006000# (pentru Vodafone cartela sau in loc de 6000 4000 daca e abonament). Daca nu esti la Vodafone in loc de 0722006000 incearca centrul de mesaje de la Orange sau cosmote.

| xDiana explică (pentru valentino52):

Ok..am gasit numarul centrului de mesaje la cosmote ca fiind +40766000510...dar nu stiu cum se seteaza asta.

| valentino52 a răspuns (pentru xDiana):

Formeaza **5005*7672*0040766000510#

| xDiana explică (pentru valentino52):

Configurare reusita, adresa centru service..nici o adresa...deci nu mai inteleg nimic

| valentino52 a răspuns (pentru xDiana):

Asa apare "nici o adresa", nu stiu de ce, dar centrul de mesaje ramane salvat si poti trimite mesaje oricand

| xDiana explică (pentru valentino52):

Nu am rezolvat nimic, dar mersi happy

| valentino52 a răspuns (pentru xDiana):

Pai daca nu ai dat si tu mai multe detalii...asa se seteaza centrul de mesaje la iphone am facut-o de zeci de ori, tot ce difera si conteaza este pe ce retea esti si daca esti la cartela sau abonament pentru ca difera centrul de mesaje (ultimele cifre care le introduci difera)

| xDiana explică (pentru valentino52):

Am incercat sa detaliez cat pot de mult.dar numai asta imi aparea..nu cunosc situatia, eu am cautat pentru cosmote, cartela, si l-am gasit pe cel de mai sus..si de aici..nu a mers si nu stiu ce sa ii mai fac.

9 răspunsuri:
| Catalin_Grigore_1994 a răspuns:

Posibil ca nr la care vrei sa trimiti sa il ai la Blocate acolo la Mesaje. Daca nu fa un backup si dai un reset

| xDiana explică (pentru Catalin_Grigore_1994):

Nu merge si nu este la blocate..asa face la toti, daca iti baga cineva cartela in telefonul meu, lui ii merge, daca o bag eu in telefonul lui..lafel merge... daca o pun inapoi in telefonul meu merge cat sa trimit 2 mesaje. dupa iar numai merge