| dulcikata17 a întrebat:

Am un j5 2016 de aprox 2 ani cumparat la abonament cu pretul de 890 de lei, in aprilie mi se termina abonamentul in sfarsit si as vrea sa-l vand, cu cat l-as putea vinde? Sau cu cat se mai vind telefoanele astea? Si as avea o intrebare:fiind client Vodafone si avand si abonament si daca vreau sa-mi achizitionez un s8 plus de la ei cu bani cash fara abonament si sa-i fac abonament daca el costa sa zicem 24 de milioane, pentru ca sunt clienta lor nu poate sa-mi faca o reducere la el?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Avand in vedere vechimea lui sa fii multumita daca iei 150 de lei pe el.

| Ivanescucristina a răspuns:

Bună
J5 2016 se vinde cu 500-400 lei
Daca arată impecabil
Trebuie să întrebi la ei dacă ți-ar face sau nu o reducere
Pe olx este 16-15 mil un S8 Plus impecabil full box unele au încă garanția... și sunt aproape noi

| nicurobo a răspuns:

Buna, un J5 2016 full box se vinde cam cu 500 de lei, daca nu este full box dar este intretinut se poate da si cu 450 de lei, acum depinde si cum gasesti clientul, daca este dispus sa negocieze ii pui un pret mai sus ca sa poti lasa din pret, si obti pretul propus de tine, iar cu s8-ul nu stiu ce sa spun, este posibil sa nu iti faca oferta fara abonament si va trebui sa il cumperi cu pretul integral. Sper ca te-am ajutat, o zi faina!

| Volimko a răspuns:

200 de lei eu zic că este un preț ok pentru telefonul acesta deoarece cei de la Xiaomi au lansat telefoane care au componente foarte bune cu un preț mic înafara că Xiaomi au dat peste cap toate topurile că cele mai vândute telefoane, și așa de ce sa ți cumperi un j5 2016 cu 890 lei când poți să-ți cumperi un Xiaomi mi a2 lite de 800 lei 4 RAM 64 GB cu cel mai nou procesor snapdragon 645 2ghz octa-core camera 12mpx/5mpx, ecran full HD+
Și nu-ți recomand S8 mai bine îți cumperi un Mi A2 lite au aceleași componente dar mi a2 lite are un preț mai mic
Succes.