| Satan13 a întrebat:

De curand am achizitionat un abonament de la Digi, dar mi-am dat seama ca telefonul imi este blocat pe Vodafone. Stiti niste centre de incredere unde mi-l pot decoda in mai putin de o zi si sa nu ma coste mult? Apropo, as prefera sa nu fie un magazin online.

P.S.: La Vodafone am intrebat si ma costa in jur de 2 milioane si ceva pentru ca abonamentul cu care mi-a fost lua telefonul expira abia in aprilie.

4 răspunsuri:
| Scorpiel a răspuns:

Nu ai specificat din ce oras esti, in fine... orice service ti-l decodeaza pe loc si te costa in jur de 50-75 lei.

| Satan13 explică:

Din Bucuresti, pardon. Si speram la niste detalii pentru ca am fost spre exemplu in Auchan si imi cereau 150 lei sau mai mult ca sa mi-l decodeze si nici nu prea aveam incredere sa le las telefonul (este vorba de un Samsung Galaxy S5).

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Satan13):

Asa sunt preturile, si il decodeaza in aceeasi zi, in functie de modelu telefonului, se stabileste pretul, puteai sa l lasi la ăia din Auchan l făceau, in care auchan ai fost? In titan?

| Scorpiel a răspuns (pentru Satan13):

Eu cand am de decodat telefoanele o fac in zona Tineretului, iar ultimul telefon decodat a fost un A5 si m-a costat 75 lei, desigur decodat pe locwinking