Întrebare recomandată | dayly5991 a întrebat:

am un lumia 640 si când intru pe unele site-uri îmi zice ca telefonul mi-a fost infectat cu virusi si îmi apare ceva să-mi bag numărul de tel si apoi sa trimit un sms care costa 3 euro si cică l-ar curata.Eu nu prea cred.Voi ce ziceti? Sau daca se poate să-mi dati voi un antivirus ca eu nu găsesc niciunul pt Windows phone.Am căutat si in aplicații si nimic

Răspuns Câştigător
| blAster85 a răspuns:

Windows phone nu necesita antivirus deoarece se verifica toate aplicatiile ce is in appstore.pe site-uri si daca intri de pe pc iti mai apar"mesaje"cum ca ai avea virusi etc.sunt doar niste tepe online nu trimite niciun sms, ca te vor taxa scump si in permanenta, stiu persoane ce au facut acelasi lucru si au fost nevoite sa schimbe numarul(cartela)de telefon.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu ai nevoie de antivirus.Acelea sunt doar reclame ca sa descarci un anumit antivirus.Nu te impacienta.

| furrball a răspuns:

Nu exisita antivirus pentru windows phone...iar ceea ce iti apare pe siteurile respective sunt doar reclame

| GrandTheftAuto2000 a răspuns:

Pai alea in mare parte sunt reclame doar pentru a-si promova ei aplicatiile, un antivirus bun ii 360 care merge foarte bine si am vazut ca multi oameni is multumiti de acea aplicatie printre care si eu