| Tanamy a întrebat:

Am un Nokia 5230 si tocmai mi-am luat cablu de date.Nu am mai avut unul pana acum si as vrea sa descarc poze, muzica etc.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| OnuOnulică a răspuns:

Pentru a muta pozele de pe telefon in pc trebuie sa conectezi cablu de date la pc. Apoi intri in My Computer si alegi unde vrei sa le salvezi!

2 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Pai, descarca-ti tot ce vrei sa transferi in telefon, iar dupa ce ai facut asta conecteaza telefonul la pc impreuna cu cablul de date, intra in memoria telefonului, si pune acolo fisierele.

| RaduTN a răspuns:

Vrei sa descarci pozele din telefon in calculator sau invers? Nu este atat de greu cum ti se pare.

Pentru transferul de date din calculator in telefon. Conectezi cablul si la telefon si la calculator, intrii in My Computer\Numele Telefonului si cauti folderul in care vrei sa adaugi acel fisier, pentru imagini 'Images' pentru videoclipuri 'Videos' pentru jocuri 'Games', etc. si muti folderul din calculator in telefon.

Pentru transferul de date din telefon in calculator, faci ca mai sus dar cauti folderul unde este acel fisier si-l muti in calculator.