| Alex66 a întrebat:

Buna,am un Nokia Asha 203 adineauri l'am scapat jos laughing si se vede gen "negativ' si 'palpaie' ecranul. Trebuie schimbat display-ul?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, folia ai crăpat o, sau dacă nu ai fisurat vreun integrat pe placa de bază, dacă nu e in garantie te costă citeva sute bune de lei, să nu zic milioane.

| Alex66 explică (pentru CristiDinBucuresti):

L'am fost scapat pe gresie a sarit totul din el. Touch-ul merge doar ca se vede cum ziceam si m'ai sus (negativ si palpaie ecranul ) am sa incerc sa schimb display-ul.

| StefanChriss a răspuns:

Cred ca s-au spart ledurile, deci probabil ca o sa fie nevoie sa-i schimbe ecranul. Asa am patit si eu la un S2, l-am scapat pe jos, ecranu Gorilla Glass nu avea nimic, dar mi s-a spart ecranu cu leduri, de sub, si aveam ecranul negru, desi touch-ul mergea laughing

| Alex66 explică (pentru StefanChriss):

laughing Stiu manlaughing dar cred ca e display-ul. eu am si s3 laughing l'am scapat de de colt la birou mi s-a spart doar sticla intr'un colt dar touch-ul merge fara probleme.ma costa cam 1 mil 200 sa il repar big grin