| Alecs98 a întrebat:

Am un Nokia Lumia 800. Telefonul are windows phone. Si eu as vrea sa imi bag android. Cum pot face asta. Explicati-mi si mie va rog...

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu poți.Nokia are formeware-ul blocat pentru ca să nu se poată instala niic alteceva decât Windows.Așa e protocolul cu mafioții de la Microsoft.de vor Windwos phone(mare prostie or făcut ca iar și-or făcut de lucru cu ei) trebuie să execute ca să nu le retragă licența.Succes

| gelu1970 a răspuns:

Poti sa incerci sa fortezi instalarea androidului. sunt curios daca reusesti. ai fi primul ce reuseste sa puna pe butuci un windows phone de modul acesta.

| Nero a răspuns:

Este imposibil.pe scurt

| b0denN a răspuns:

Nokia Lumia ruleaza pe windows 8 din fabrica si nu poti sa-l muti pe android!

| Klausie a răspuns:

Nokia Lumia 800 rulează pe Windows Phone 7.5, respectiv Windows Phone 7.8 Mango dacă îi faci update, nicidecum Windows Phone 8. Și e imposibil să instalezi alt sistem de operare (i.e. Android sau iOS) așa cum nici pe un telefon cu Android nu poți instala iOS sau invers. Poate, poate, dacă îi faci DEVELOPER UNLOCK, lucru care e aproape imposibil laughing.