| bianca20013006 a întrebat:

Am un Samsung galaxy S3 si cand il pun la incarcat nu se incarca. ce sa intanplat cu el? help me please

Răspuns Câştigător
| Ionuttzzuu a răspuns:

Salut!
Ai verificat incarcatorul? Poate e intrerupt un fir?
Incearca sa folosesti incarcatorul la altceva ca sa-ti dai seama daca e de la incarcator sau tel.
(Nu folosi alte incarcatoare decat cele originale - si daca trebuie sa cumperi unul nou, ia unul original. Dai un ban. dar stii ca nu risti sa pateasca ceva rau telul)

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poate fi defect încărcătorul sau bateria...
Eventual, să încerci să-l pui la încărcat la Pc/laptop cu cablul de date USB.

Dacă nici aşa nu se încarcă, atunci trebuie să-l duci la un Service!

Toate cele bune.

| Caro34 a răspuns:

Mergi cu el la Service fiindca-i defect. Verifica sa fie buna priza unde il incarci, apoi incarcatorul, iar daca ambele sunt bune, atunci el este defect si nu poti face nimic. Numai bine!