| Cristi151 a întrebat:

Buna,
Am un Samsung Galaxy s4 si acum 3 saptamani a suferit o lovitura..In ce consta aceasta lovitura laughing Am fost pus sa stau pe burta in fata mingii sa fac o poza, iar antr. a sutat direct in mine iar display-ul s-a spart + s-a indoit telefonul. M-am dus la service cu telefonul, l-a reparat, dar acum face figuri. Difuzoru nu mai functioneaza pana dupa un restart la telefon. Cand scot bateria si o bag la loc si il aprind, difuzoru face un sunet "te zcarie pe creier".
Ce s-a intamplat? Ce e stricat?

FunDA!

4 răspunsuri:
| Kampion a răspuns:

Mda. Lovitura aia e critica daca a dat tare. Chiar si cu un reset la setarile din fabrica nu rezolvi nimic. Schimba difuzorul si bateria. Si microfonul in caz daca nu te aude persoana care vorbesti tu pe skype. Funda?

| MirelusRoxi a răspuns:

Nu se rezolva nimic daca te duci la GSM... Mai bine il vinzi si iti iei altu'.

| Cristi151 explică:

Am încercat cu restart'u din fabrica dar nu merge...

| lucimen a răspuns:

Dai o resetare din fabrica si vezi daca se remediaza problema!