| Madalina_Maria_1996 a întrebat:

Am un Samsung s1 si am introdus cartela de cosmote in el niciodata alta cartela gen Vodafone sau Orange si acum dintr-o data nu imi mai citeste cartela..si am fost cu el la cosmote..si mi s-a zis ca e codat pe orange..adevarul e ca din toate numai cartela de Orange merge dar ma intreb cum poate fi codat pe Orange cand eu l-am luat la liber si nu am introdus niciodata o alta cartela straight face ce se intampla?

4 răspunsuri:
| ursachy a răspuns:

Ti-l pot repara eu

| dulgherunicu a răspuns (pentru ursachy):

Ba da da tu multe mai poti

| Wistler a răspuns:

Pai e codat in Orange.

| admin0002 a răspuns:

Pai tu ai avut initial in el cosmote sau Orange? daca ai avut Orange si ai bagat cosmote si nu merge inseamna ca este codat...ori daca e invers... poate sa fie de la soft sau chiar cartela