| pisicuta123456789 a întrebat:

Am un telefon alweiw dacaasa se scrie. a5 quad. Si am ajut un cod din ala cu săgeți si nu il mai recunoaște va rog sa îmi spuneți cum sa. Il deblochez. help!

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Cu plăcere. Sper că a funcționat.

5 răspunsuri:
| sappy a răspuns:

Intreaba pe acest topic pentru a5 quad
http://forum.softpedia.com/topic/956955-allview-a5-quad/
Ps :Daca tot ai smartphone macar numele corect sa-l scrii!

| pisicuta123456789 explică:

L.am luat de curand

| 0rlando a răspuns:

Scoți bateria, o pui la loc apoi apeși și menții apăsat butoanele „Volum +" și „Power" până când îți apare un meniu similar cu cel din imagine.
Apoi folosind butonul de volum -, selectezi opțiunea „Wipe data/factory reset" și confirmi cu butonul de volum+ sau power.
La pornire, telefonul va fi ca nou. Nu va mai avea absolut nimic în, nici agenda nici poze absolut nimic, dar nici cod. http://www.allview.ro/typo3temp/pics/1043c39c32.jpg

| pisicuta123456789 explică (pentru 0rlando):

Multumesc

| pisicuta123456789 explică (pentru 0rlando):

A functionat!