| doareustreet a întrebat:

Buna am un telefon cu android 4.4.2 si cand vreau sa iau ceva de pe magazin play imi zice ca nu am destul spatiu de ce? si cum pot rezolva aceasta problema

Răspuns Câştigător
| hp8510p a răspuns:

Nu mai ai spatiu...simplu.Ca sa muti aplicatiile pe card trebuie sa iti rootezi telefonul. Daca nu e rootat ti se muta pe card doar o foarte mica parte din joc/aplicatie.De exemplu pe tableta mea nu aveam root dar aveam niste jocuri mari (peste 1gb) si cand dadeam mutare pe card sd mi se muta doar cativa mb din ele(sub 10mb).Cu root+aplicatia foldermount pot sa mut data+obb din aplicatie care au peste 1gb.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| KRISTINAxo a răspuns:

Nu ai destul spatiu pentru ca are memorie interna mica telefonul. Descarca o aplicatie prin care sa muti unele aplicatii de pe telefon pe cardul telefonului [ daca ai card ] si mai faci putin spatiu asa. Si mie mi s-a intamplat.

| Luiz369 a răspuns:

Sunt mai multe solutii:
1tongueoti sa mai stergi ceva aplicati, muzici, poze, etc nefolositoare.
2tongueoti sa le ti pe un card (daca ai)
Sper ca te-am ajutat.

| Avocatul31 a răspuns:

Cumpara un card de memorie, si un prieten a patit-o cu un x cover, are doar 1 gb memorie interna