| Etro a întrebat:

Am un telefon Huawei p20 lite și vreau să știu ce să fac ca să nu se mai închidă ecranul atât de repede. Cand scriu ceva de pe telefon dupa aproximativ 10 secunde se inchide. Nu pot sa fac cumva sa rămână deschis până vreau eu să îl inchid?

5 răspunsuri:
| Adrian5575 a răspuns:

Intra in Setari - blocare ecran - inactivitate si poti sa alegi de la 15 secunde la 10 minute sau niciodata

| ioan452 a răspuns:

Salut! Intra in setări și uita-te la inactivitate. Probabil o ai setată sa se închidă după 10 secunde. Setează-o după jumătate de ora sau niciodată. Sper sa sa te ajute asta.

| SoCristian18 a răspuns:

Salut, poti merge in setari->afisare->inactivitate si aici selectezi dupa cat timp vreiu sa se inchida display-ul.

| cristian112233 a răspuns:

Buna, te duci in Setari - Afisare - Inactivitate si setezi dupa cat timp vrei sa se inchida ecranul

| sstirbeiu a răspuns:

Bună! Întâi deschide "Setări", apoi apasă pe "Afișare", iar în cele din urmă apeși pe "Inactivitate" și pe 30 de minute sau niciodată.
Sper că te-am ajutat happy