| Quba a întrebat:

am problema cu telefonul, in timpul apeului cand duc telefonul la ureche ecranul se inchide aproximativ 2 secunde dupa care se aprinde, ce trebuie sa fac sa ramana inchis atat timp cat il tin la ureche?

1 răspuns:
| wr3er a răspuns:

Telefonul nu cred ca are nici o problema, cred ca este vorba de senzorul de proximitate., mai exact atunci cand duci telefonul la ureche el inchide lumina ecranului pentru a economisi bateria(din ce stiu eu).
Cred ca luminile ecranului s-au aprins deoarece l-ai departat prea mult de ureche.
Incearca sa il tii mai apropiat de ureche cand vei vorbi si vezi daca sta aprins.
Sper ca asta e.