| anonim_4396 a întrebat:

Bună!
Am un telefon Myria Grand. Alaltăieri seară, după ce m-am jucat un joc pe telefon s-a descărcat puțin bateria. A rămas în jur de 25-27% baterie, dar nu l-am pus la încărcat, pentru că urma să îl pun a doua zi. Dimineața (a doua zi) primele două butoane de la touch (cel unde vezi istoricul/ce aplicații ai accesat și butonul home) nu mai mergeau, dar butonul back și touch-ul funcționau perfect. Bara de sus, atunci când vrei să activezi netul, bluetooth, etc. mai repede, nu merge să îl dau în jos. Apăs pe touch de sus în jos și nu merge.
Azi, problema și mai gravă este că telefonul nu se mai deschide. Apare Myria... când apăs butonul power, dar doar atât.
Ce pot să fac? Să îi dau reset? Pozele din memoria telefonului se vor șterge?
Este vreo cale să se deschidă fără să fie șterse pozele, etc/memoria telefonului?

4 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Un telefon fantomatic, super fantomatic, incearca daca poti sa il returnezi cat mai rapid posibil

| Jessicarus a răspuns (pentru DaniTDCI):

Dacă îl returnez, se poate să mi se salveze fișierele de pe telefon pe cardul de memorie sau pe un stick?

| DaniTDCI a răspuns (pentru Jessicarus):

Faci un backup al fisierelor, conectezi telefonul la calculator, asta daca il mai poti porni, si copiezi fisierele de acolo, gen muzica, imagini etc

| Badita_Cosmin_1994_3dMn a răspuns:

Poti sa ii dai un reset general din meniul boot. Dar se vor pierde absolut toate datele