| Gax97 a întrebat:

Am un telefon Nokia 201 Asha si pe el am un card de 4 GB. Cand am cumparat cardul si Micro SD-ul de la Kingston Technology puteam sa sterg fisierele din card de pe laptop(atunci cand il introduceam in laptop), dar dupa un timp, vad ca nu mai pot face acest lucru. Ma puteti ajuta cu o sugestie?

Răspuns Câştigător
| challenger a răspuns:

Verifica lock switch-ul ( este un plastic foarte mic in partea stanga a adaptorului in care bagi cardul ) si lasa'l in partea de sus. Daca il lasi in jos, inseamna ca blochezi copierezea/ stergerea informatiilor de pe card.

| Gax97 explică (pentru challenger):

Multumesc mult pentru ajutor. Chiar a mers!

| challenger a răspuns (pentru Gax97):

Deci acum poti sa stergi fisierele, da?

| Gax97 explică (pentru challenger):

Da! Acum merge!

4 răspunsuri:
| NuTzu77 a răspuns:

Se intampla din cauza telefonului...Vezi daca nu cumva ai formatat cardul in telefon si i-ai pus vreo parola(reformateaza-l tot cu ajutorul telefonului, dar la new password si la confirm new password lasi spatiu gol). Daca nu merge, ar trebui sa-ti cumperi un card nou...