| GirlWithSecret a întrebat:

Am un telefon Samsung galaxi fit si l-am blocat cand am incercat de ma multe ori desenul acela si acum imi cere contul de google si nu stiu care e parola, ma puteti ajuta? Stiti cum il pot decoda?

Răspuns Câştigător
| ArekkusuKage a răspuns:

Hm singura seansa este sa il resoftezi, atat... costa cam 20-35 ron la service sa til faca dar daca mai ai garantia il poti duce acolo sa ti-l repare

4 răspunsuri:
| MitroKta a răspuns:

Pai de obicei cand iti faci cont pe google iti cere o adresa de mail. Intra pe google.ro- de pe computer. Ai un buton in dreapta sus, "conectati-va". Click pe el si iti apar doua campuri cu mail si parola. Tu dai click pe linkul albastru "Nu va puteti accesa contul?". In continuare, ai trei variante- alegi nu imi amintesc parola. Apoi apare iar un camp, in care iti cere o adresa de mail. Aici pui alta adresa decat cea de la google- ar trebui sa ai una de la yahoo pe care ai folosit ca sa o asociezi cu cea de la google. Click pe continuati, si acum o sa iti trimita un mail pe adresa pe care ai scris-o, fie cu o parola schimbata de ei, fie cu un link de unde vei schimba parola.

| dulgherunicu a răspuns:

Cel mai simplu si gratis hard reset. butonul start si cel din mijloc apesi primul pe cel din mijloc si apoi cel de start (dupa ce ai anchis tel )si de acolo alegi system reset

| DianaDidi95 a răspuns:

Mai bine mergi la un Orange shop [sau mna, in ce retea esti] si intreaba un operator ce ar trebui sa faci. Cred ca ti-l va trimite in service ca sa ti-l faca.

| MihAlina a răspuns:

Te poti duce la un magazin (ex. Orange, Vodafone, Cosmote) de unde l-ai luat si te pot ajuta angajatii, mi s-a intamplat si mie. Nu trebuie sa platesti. eventual din bun simt dar nu e musai. funda? :*