| AkaneHanda a întrebat:

Am un telefon Samsung GT S5560i si, problema este ca nu stiu cum sa pun o melodie la o anumita persoana din agenda. Eu am dat pe melodie, la "setare ca ton sonerie apelant", apoi imi arata o casuta unde trebuie sa scriu persoana la care vreau sa pun acea melodie, am scris, dar nu imi apare nimic. Am dat sa caute, dar nu imi gaseste nimic, am scris si numarul si nu merge. Imi poate spune cineva cum sa pun o melodie sa cante cand ma suna o anumita persoana? Dau funda! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Carmen100 a răspuns:

Am si eu acelasi telefon si stiu ca e mai "fitos".
Si ce'i cu casuta? Te duci in jos pur si simplu pana gasesti persoana respectiva. Si daca nu merge incearca de la contacte. Intri acolo si le iei la rand. Dai la "editare" si iti apare mai jos "ton sonerie". Apesi acolo si alegi una.
Treaba e ca mereu se reseteaza la cateva zile, o saptamana. Trebuie sa le setez si resetez si pana la urma m'amplictisit si am lasat sa sune pe acel tot tampit care e pus din fabrica...stii tu...
Succes oricum!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Intra la contactul respectiv, da editare si ai acolo Ton sonerie.Si pune melodia pe care o vrei.

| Rapking a răspuns:

Intra in agenda si trebuie sa ai la optiuni la numarul sau la persoana carei vrei sa ii asociezi un ton de apel o rubrica numita personalizare sau optiuni apelant acolo gasesti sa setezi un ton de apel...