| Anonim975686 a întrebat:

Am un telefon Samsung j5 2016. Astazi l-am scapat din greseală din mână si nu s-a mai aprins. Ecranul nu este spart, doar pur și simplu nu mai porneste. Cand incerc sa apas pe butonul de aprindere imi apare o dunga galbena subtire pe la mijlocul ecranului dar dispare imediat... Stie cineva cam cat m-ar consta sa-l repar? Am nevoie de datele din telefon neaparat...

Răspuns Câştigător
| crysty1222 a răspuns:

Nu iti apare nimic pentru ca trebuie sa dai accept pe telefon atunci cand il conectezi la PC, dar daca tie nu-ti mai merge display-ul n-ai cum sa vezi. Mergi cu el la un service GSM si vezi cat te costa sa-l repari.

3 răspunsuri:
| IamJoKeR a răspuns:

I-ei frumos telefonul si il duci in service, orice service autorizat de Samsung, si il vor repara ei

| crysty1222 a răspuns:

Incearca sa-l contectezi la PC sau laptop prin cablul USB si daca primesti raspuns inseamna ca problema e de la display. Daca nu primesti nimic pe PC inseamna ca e o problema de la placa de baza a telefonului. Eu cred ca display-ul e buba si trebuie schimbat. Incearca ce ti-am scris mai sus si daca nu primesti raspuns cand il conectezi la PC, atunci mergi cu el la un service GSM si vezi ce zic baietii de acolo. Oricum, daca e display-ul sau placa de baza reparatia o sa fie destul de scumpa. Doar display-ul costa in jur de 250 de lei, plus manopera, cred ca se duce undeva la 300 de lei cu totul, deci nu merita sa-l mai faci, parerea mea. Acum tu stii cel mai bine ce vrei sa faci cu el.

| Anonim975686 explică (pentru crysty1222):

Buna. l-am conectat cu USB la laptop si il gaseste. Am incercat sa vad daca pot recupera poze dar imi apare ca nu este nimic in telefon.

| crysty1222 a răspuns (pentru Anonim975686):

Nu iti apare nimic pentru ca trebuie sa dai accept pe telefon atunci cand il conectezi la PC, dar daca tie nu-ti mai merge display-ul n-ai cum sa vezi. Mergi cu el la un service GSM si vezi cat te costa sa-l repari.