| gina09 a întrebat:

Buna am un telefon xperia Sony miro,si mi sa tot intamplat sa ma sune cineva si sa nu poata pentru ca aveam telefonul inchis dar nu era inchis, eu nu il tin inchis niciodata. aveti idee ce as putea sa fac sau de ce se intampla asta?

7 răspunsuri:
| AlexElektro1987 a răspuns:

Trebuie sa il resetezi ca altfel nu o sa iti mearga, daca vrei sa il resetezi lasa un raspuns la comentariul meu

| gina09 explică (pentru AlexElektro1987):

Cum il pot reseta? ce se schimba cand il resetez?

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru gina09):

Nu se schimba nimic in afara ca se sterge tot din el, deci vrei sa il resetezi sau nu?

| gina09 explică (pentru AlexElektro1987):

Mda...

| AlexElektro1987 a răspuns (pentru gina09):

Fii atenta :
1.Inchizi telefonul
2.Scoti bateria din telefon
3. Pui bateria la loc si carcasa si tii apasat pe butoanele,, Power(cel de unde deschizi telefonul), tasta de unde dai volumul mai incet (nu de unde dai mai tare). Pe amandoua le tii apasate in acelasi timp pana cand iti apare o imagine cu semnul android pe skateboard!
4.Iei degetele de pe butoane
5.Astepti cateva secunde
6.Din tasta de volum dai mai jos unde scrie,, FACTORY RESET" iar apoi apesi butonul de unde deschizi telefonul! Astepti pana cand se termina de resetat iar apoi o sa iti apara o introducere a telefonului cum iti aparea si cand l-ai cumparat!

| Purtan14 a răspuns:

Trebuie sa intri la setari Profil si pune-l pe general. Funda Plzz

| Srn_Sorin_1995 a răspuns:

Am respectat instructiuniile si nu a mers dc?