| JohnnyB05 a întrebat:

as dori sa imi cumpar un smarthphone sapt viitoare si nu stiu ce sa aleg. Bugetul este 900 ron. Il voi folosi in principal pentru Youtube si jocuri si ar fi un plus daca este cat de cat rezistent. M-am uitat si eu pe net si cel mai mult mi-a placut Motorola Moto G. Am mai vazut si Xperia SP 4G si Allview Soul X1 mini care par bune si se incadreaza in buget. Se spune ca SP are performante mai bune la gaming, decat Moto G, chiar daca are doar dual core, insa nu cred ca ar fi o diferenta mare deci as prefera Moto G pentru ca are Gorilla Glass 3. Daca credeti ca ar fi un telefon care are performante mult mai bune decat Moto G, bugetul ar putea urca pana la 1200 ron. Deci ce smartphone imi recomandati?

4 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

S3 este destul de ok iti va merge o multime de jocuri pe el

| JohnnyB05 explică (pentru SouLIce):

S3 are ecranul mai mare, camera mai buna si posibilitatea de a avea memory card insa aceste lucruri nu ma fac sa dau 2-300 ron in plus pe S3 fata de Moto G. Moto G este mai nou decat S3 si va mai primi update la android pentru mai multa vreme. As lua S3 peste Moto G doar daca performanta la jocuri este semnificativa si ar merita. Din cate vad eu, S3 si Moto G sunt similare in specificatii.

Răspuns utilizator avertizat
| iuyugu a răspuns:

Samsung Galaxy S4 Mini
sau
Samsung Galaxy Camera S4