| anonim_4396 a întrebat:

Buna as vrea pe viitor sa i-mi iau un smartphone care sa ma tina mult timp de acum incolo, numa problema e ca nustiu ce marca sa aleg?
Idea e ca aș vrea unul care sa fie rezistent la șocuri și touchscreean-ul sa fie foarte bun + o camera foto de 8-13 mp cu autofocus și blitz și sa aiba ceva diferit fata de celelalte smartphon-uri!
Am vazut ca pe piata smartphon-urilor cel mai bun iPhone urmat de Samsung...
Numai ca-s exagerat de scumpe dar nustiu și cat de rezistente?
Ma gandeam la Motorola Moto g, numai ca nuștiu cat de buna e marca?
Am vazut ca au inceput sa apara și alte marci: Hauwey, Allwiew la care am primit și eu unul cadou de la rds și e bun de aruncat la wc ca toata ziua trebuie sa stau cu el la incarcat mai aled cand navighez pe net!
Așa ca daca e cineva mai priceput in domeniu va rog frumos sa ma ajute și pe mine sa nu regret pe urma!
Vreau doar sa precizez sa aib baterie de durata avand in vedere ca am avut numa nervi cu Allwiew-ul pana cand am dat cu el de pamant ca facea figuri touchscreean-ul și so dus pe pl!

Va mulțumesc mult de ajutor!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

La orice telefon inteligent bateria i se duce repede, daca nu alegi iphone bazeazate pe LG. Samsungul lasa de dorit

| KodrutZ a răspuns:

In cazul asta, un Dorel. Fara gluma - http://www.utok.com/seria-dorel/dorel-4

| WhiteLife a răspuns:

Sony, firma japoneza si de calitate. Cu o husa de silicon ai rezolvat problema. Eu am un Xperia P de 2 ani, luat la mana a doua, a picat pe marmura, ciment, am pus pe el greutati, era sa fie zgariat, mi-a scapat in chiuveta (in specificatii nu zice ca e rezistent la apa). Sau poate am nimerit eu ceva deosebit.

| Dimitrik a răspuns:

Salut,
Este cam troll ce iti scriu dar...:
http://bit.ly/1MUTAvz

| Bibicsm a răspuns:

Buna. Uite e un site care te poate ajuta mult in legatura cu smartphone-ul perfect pentru tine. Trebuie sa alegi ce preferinte ai, de exemplu navigarea pe web, unde te intreaba cam cat timp doresti sa petreci intr-o zi pe internet si iti da mai multe variante, si tot asa. Uite linkul: https://www.android.com/phones/whichphone/
Si eu cred ca un Motorola moto g ar fi bun. Bafta! :)

| AdeCrissuu123 a răspuns:

Intreaba pe cei de la magazinul de la care vrei sa cumperi telefonul sau daca cunosti pe cineva care are asa ceva si intreba de performaNta telefonului sau chestiii importante despre el