| Denisageorgiana11 a întrebat:

Astazi mi-a cazut telefonul in apa si nu mai merge touchscreen-ul si dupa 3 ore l-am pus in orez. Exista sanse sa isi revina?
Multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Chiar daca nu merge, pui apa, un pic de sare, ceva ceapa calita si pui pe foc. Nu o sa ai telefon, dar te alegi cu un pilaf!

| nda a răspuns:

L-ai pus la fiert?

| Bisbiavatar12 a răspuns:

Sunt sanse mari sa nu, dar cine stie.

| Adnrs a răspuns:

Cel mai bine e sa il lasi peste noapte asa si vezi mâine. Eu l-am băgat imediat si a mers după ce l-am ținut in orez.

| TNC2000 a răspuns:

Poate da, poate nu, eu cel putin nu pot da un raspuns foarte precis, nu prea ai de unde sa stii daca isi va revenii. Depinde cata apa a intrat in el, daca a facut vreun scurt. Cel mai bine este sa il lasi in orez si sa astepti pentru a vedea daca isi revine.