| lanaaaaa a întrebat:

Azi am achizitionat un iPhone 5s si as vrea sa imi fac casco pe el. Prin ce firme se poate face aceasta asigurare si ce conditii trebuie sa indeplinesc? Multumesc

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Chiar crezi ca iti face cineva asigurare la telefon?

cate rate ti ai facut si cat timp mananci doar paine cu unt ca sa ai iphone 5s de vrei sa il asiguri?

| lanaaaaa explică (pentru suntserios):

Imi trebuie casco ca are si varmiu pe acelasi model de telefon dar inca n am reusit sa vorbesc cu ellaughing stai linistit ca nu e luat in rate :*

| valentino52 a răspuns (pentru lanaaaaa):

Nu iti faci "casco", e o extraoptiune de unde ai cumparat telefonul. Oricum era ceva ridicol la Vodafone parca 1 milion pe luna si daca il spargeai sau ti-l fura iti dadea unul nou.

| SorinTudor a răspuns:

Esti prima persoana care aud ca isi face asigurare la un telefon mobil, serios si eu am iPhone dar nu i-am facut asigurare mi se pare putin cam exagerat laughing