| CristinaSNC a întrebat:

Ce parere aveti de Iphone 7 plus? Avand in vedere ca l-as folosi doar pentru, Facebook, insta si wapp, ar functiona ok?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

E un telefon vechi.
Cheltuiește banii pe ceva actual. Trebuie să te gândești că viața utilă a unui telefon e de 2-3 ani. Deci tu vrei să cumperi un mort. In plus, telefonul o să îl folosești tu, nu prostimea din jurul tău care deține un iphone pricăjit.
Presupun că nu îți poți permite un iphone actual, sfatul meu fiind achiziționarea unui telefon nou, Android, care sunt mai accesibile și cu care o să ai o experiență mult mai bună decât o vechitură.
Spune cât îți poți permite și vedem ce se poate cumpăra în banii respectivi.

| CristinaSNC explică (pentru gelu1970):

Ma gandeam si la un Samsung A71, e mai ok? Nu prea il voiam pentru ca mi se pare ca are un ecran prea mare in schimb imi place camera de la el.

| anonima188888 a răspuns (pentru CristinaSNC):

Da. A71 e un telefon super! Daca vrei ceva mai mic, incearca un A51

| gelu1970 a răspuns (pentru CristinaSNC):

E o alegere excelentă.
Modelul a70 nu e diferit cu mult și e posibil să fie mai ieftin.
Oricum, mă bucur pentru tine.
Baftă.
Problema cu mărimea telefonului e generală. După o lună de uz o să ai impresia că întotdeauna ai avut un telefon mare.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Prea mult telefon doar pentru atat

| Ineys a răspuns:

Mergi pe un Android, mult mai ieftine si mai bune decat antichitatea aia. Nu am mai urmarit preturile, dar presupun ca inca are unul astronomic telefonul ala.

| RoCkKiD a răspuns:

Apple inca ofera updateuri pana la Iphone 6 deci poti folosi modelul ala fara griji. Singura problema daca e mai vechi o sa fie la baterie care saraca poate e obosita.

| whatisthis19 a răspuns:

La jocuri merge super ok daca te intereseaza

| anșa a răspuns:

Da ar funcționa ok