| AmyChitu a întrebat:

Ce parere aveti despre bateria li-ion?

Funda!

Răspuns Câştigător
| FanLenovo a răspuns:

Li-Ion este cea mai buna baterie de pe piata in momentul actual.

Bateriile Li-Ion sunt mult mai ecologice decat cele Li-Polymer.
Ioni de Litiu au o densitate a energiei stocate mai mare.

Cand alegi un telefon/ laptop sa alegi unul cu baterie Li-Ion de preferat happy

Bateriile Li-Ion nu au nevoie de formatare, formatarea se face doar la bateriile vechi, bateriilor Li-Ion le este contraindicata reincarcarea.

1 răspuns:
| Sîrbu_Mihai_1985 a răspuns:

Da este buna dar mai buna este li-pol. Sper ca te-am ajuta.Dai funda?