| andreeamee a întrebat:

Cum pot decoda un iphone 4s blocat pe o retea straina...gevey/ r-sim? Conteaza pe ce retea este blocat? Va rog sa ma ajutati.

1 răspuns:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna.

Conteaza reteaua si conteaza de asemenea si basebandul.Cel din urma il obtii intrand la Setari-General si vezi jos ca scrie.O decodarea poate costa si 50lei si 600lei.De asemenea este posibil sa nu exista gevey sau r-sim disponibil pentru reteaua respectiva.Informeaza-te inainte de a-l achizitiona asta in cazul in care nu l-ai achizitionat deja.