| AliLina2 a întrebat:

Hei TPU, cu r-sim sau gevey pot decoda orice iPhone blocat pe o rețea anume? As vrea sa îmi achiziționez unul blocat(nu am bani de unul neverlock)și nu as vrea sa Il achiziționez degeaba..am nevoie de răspunsurile voastre

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Poti sal decodezi cum spui, doar ca o sa ramii cu os ala cel are la momentu decodari.Adica daca vrei dupa sa-i faci update la revedere, adica ii poti face dar se codeaza la loc si nul mai poti nici activa dupa.De aia e bine sa iei unu factory unlock cauta pe ebay, gasesti destule, dar cauta pe ebay north america nu altundeva.Bine acu depinde si citi bani vrei sa dai.Deci daca tu vorbesti deja de cartele r si alte alea telefonul e inca cu probleme, adica e sub contract sau cine stie o fi gasit, furat etc si no sa poti decoda atunci factory.Eu zic ca n-ai ce face, cauta si ia unu de asta decodat si nu mai ai belele.

| Rommeo a răspuns:

Orice ai face nu lua iPhone-ul codat, ai sa ai numai probleme.

| Brabete_Iulian_1978 a răspuns:

Buna Alina.Nu iti recomand sa achizitionezi un telefon iPhone blocat pe o retea anume.Folosirea R-SIM 10 Plus se poate face dar trebuie sa detii o cartela veche (nu 4g). Altfel risti ca telefonul sa nu ia semnal.Alt impediment internetul nu o sa mearga in 3g, 4g, decat pe 2g. Daca vrei sa achizitionezi un iPhone blocat pe o retea intereseaza-te intai pe ce tara si retea este blocat ca ulterior sa iei in calcul posibilitatea de al decoda.Intra pe site-ul www.Decodari-Telefoane.ro si verifica pretul si conditiile in care poti decoda telefonul tau iPhone.