| Asdfghjkl99 a întrebat:

Cum pot face setarile de internet pe telefonul Samsung Wave 723? Eu sunt in reteaua Orange si am intrat pe site si am incercat acolo,dar au alte modele, nu acesta.
Urgenttttt!

Răspuns Câştigător
| NarcisEusebiu a răspuns:

Pentru a seta telefonul pentru acces la internet trebuie sa intri in meniu la:
"Setari" --> "Conectivitate" --> "Retea" --> "Conexiuni" --> "Da" --> "Creare"
Datele care trebuie completate in profil sunt:

Setare nume: Orange net
Nume acces: net
Tip autentificare: Normal
ID Utilizator:
Parola:
Protocol: HTTP
URL pagina de pornire: http://m.orange.ro
Timp intarziere: 300

Poftim, sper ca ti-am fost de folos!

| Asdfghjkl99 explică (pentru NarcisEusebiu):

Multumesc multt! :*

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Mergi la operator

| antimulte a răspuns:

Ai primit pas cu pas, puteai sa suni si la relatii clienti si ti le dadeau prin sms.

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa urmezi pasii de mai jos:
Meniu> Setări> Conectivitate> Retea> Conexiuni> Selectaţi „DA">Creaţi:
Nume profil: Orange Internet
Nume acces: net
Tip autentificare: Normal
Protocol: HTTP
URL de start: http://m.orange.ro
Adresa proxy: 62.217.247.252
Salvare

Menu>Internet>Setări>Profile internet>Selectaţi "Orange Internet".

O zi buna,
Orange Helper