| 0Andreea4 a întrebat:

Buna!
De 2 zile nu mai primesc mesaje pe telefon, dar doar de la un numar de telefon. De la restul primesc. Am cartela reincarcabila (Orange). Ce as putea face?
Multumesc!
Fundita :*

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa verifici situatia primirii sms-urilor folosind cartela SIM intr-un alt telefon, dar si reconfigurand setarile din meniu.

In cazul in care nu reusesti sa primesti sms-ul de la acel numar, te asteptam sa ne spui numarul tau, prin mesaj privat.

O zi buna,
Orange Helper

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Persoana care iti trimite mesaje ori glumeste ca iti trimite ori are el mesageria blocata si nu poate trimite.In acest caz trebuie sa sune la numarul +40744946000 si dupa cateva secunde sa inchida.Acest numar este de la centrul de mesaherie Orange. Daca nu este in reteaua Orange atunci sa caute numarul centrului de mesaje in reteaua de care apartine si sa sune acolo. Dupa ce a sunat va putea trimite mesaje din nou.Deci buba nu este la tine ci la acel numar.Parerea mea.

| Robi1444 a răspuns:

Uita-te la setari sa vezi daca n-ai blocat cumva acel numar.